Zamknij

Gdzie szukać polisy na życie, aby nie przepłacać?

00:00, 28.04.2021 | materiały patnera

Jesteś zdrowy, masz dobrą pracę, szczęśliwą rodzinę i dobrze Ci się wiedzie. Czy wiesz, że to wszystko możesz stracić w ułamku sekundy? Wystarczy chwilowa nieuwaga innego kierowcy na drodze, aby doszło do wypadku. Tylko w 2019 roku na polskich drogach zginęło prawie 3 tysiące osób. Aby nie martwić się o przyszłość bliskich, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie na życie. Sprawdź, gdzie je kupić!

Towarzystwa ubezpieczeniowe doskonale znają potrzeby swoich klientów. Dlatego w ich ofercie nie mogło zabraknąć polisy na życie, która zapewnia ochronę od wszystkich niespodziewanych i nagłych wydarzeń. Jednak dostępne propozycje różnią się nie tylko warunkami umowy, ale przede wszystkim ceną.

Od czego zależy cena ubezpieczenia na życie?

Zastanawiasz się, ile kosztuje polisa na życie? Wszystko zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia. Na wysokość składki wpływają takie czynniki, jak:

  • wiek i stan zdrowia klienta – jesteś młody, zdrowy i pełny sił? Świetnie! Towarzystwa chętnie ubezpieczają takie osoby, przez co możesz liczyć na atrakcyjną składkę. Pamiętaj, że zatajenie jakiejkolwiek informacji o Twoim stanie zdrowia w ankiecie medycznej, może sprawić, że nie otrzymasz świadczenia po zdarzeniu,
  • zakres ochrony – najtańsza polisa obejmuje wyłącznie śmierć ubezpieczonego. Jeśli chcesz zawrzeć polisę obejmującą dodatkowe ryzyka, będziesz musiał zapłacić wyższą składkę. Jednak wybór podstawowego wariantu może być ryzykowny i... nieopłacalny. Tylko polisa o rozszerzonym zakresie zapewni Ci wsparcie finansowe po zachorowaniu, utracie pracy czy doznaniu uszczerbku na zdrowiu. Warto wziąć to pod uwagę,
  • suma ubezpieczenia, czyli wysokość odszkodowania wypłacanego po zdarzeniu. – Im niższa SU, tym niższa składka. Jednak 10 000 – 20 000 złotych może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów leczenia, rehabilitacji, dotychczasowych zobowiązań czy pogrzebu. Suma ubezpieczenia powinna być odpowiednio wysoka, aby po zdarzeniu móc spokojnie ułożyć sobie życie na nowo – podkreśla ekspert z serwisu rankingubezpieczennazycie.pl,
  • rodzaj polisy – możesz skorzystać oferty indywidualnej, który zapewni Ci bezpieczeństwo w zakresie, jakim potrzebujesz lub wybrać wariant grupowy dostępny np. w miejscu pracy, który zapewnia ochronę tylko w wybranych sytuacjach.

Warto pamiętać, że nie zawsze najtańsza oferta jest tą najlepszą. Dobre ubezpieczenie to takie, które zapewnia pomoc w trudnej sytuacji i nie kosztuje zbyt dużo.

Gdzie kupić korzystną polisę na życie?

Koszt ubezpieczenia jest ustalany indywidualnie przez każde towarzystwo. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert przed podpisaniem umowy. Zrobisz to wygodnie za pośrednictwem porównywarki, gdzie dostępne są wszystkie, aktualne ubezpieczenia na życie online.

Aby poznać szczegóły ofert, wypełnij przygotowany formularz. System wygeneruje listę propozycji wraz z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Zapoznaj się z ich zapisami, wybierz najatrakcyjniejsze oferty i umów się na rozmowy z doradcami TU, którzy przedstawią szczegółowe warunki umowy. Następnie porównaj zakres ochrony, SU oraz cenę wszystkich propozycji i zdecyduj, która polisa nie obciąża nadmiernie Twojego budżetu, a jednocześnie zapewnia kompleksową pomoc. Na koniec pozostanie Ci zawrzeć umowę!

Nie czekaj, aż Twoją rodzinę dotknie tragedia. Zadbaj o ich bezpieczeństwo finansowe już dziś.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%