Zamknij

Co po pandemii? Czy chętnie wrócimy do tradycyjnych eventów, czy pozostaniemy w sieci?

11.54, 05.10.2021 materiały partnera

Pandemia trwa w najlepsze. Pozamykane restauracje, knajpy, sale koncertowe i dyskoteki to obecnie wizytówka naszych czasów i smutna, przygnębiająca rzeczywistość. Jednak ten stan rzeczy prędzej czy później się zmieni i wróci dawna normalność. Podobnie będzie w branży eventowej, gdzie na czas szalejącego po świecie groźnego wirusa, ta część biznesu musiała przenieść się do sfery internetowej by móc kontynuować działalność. Bardzo często pojawia się pytanie o przyszłość tej gałęzi gospodarki. Czy po pandemii wrócimy do tradycyjnego sposobu organizacji wydarzeń? A może eventy online są obecnie przyszłością i wyprą „dawną” metodę organizowania przyjęć, szkoleń i prezentacji? Co czeka nas w najbliższym czasie?

Argumenty za eventami online

Niewątpliwą zaletą wszelkiego rodzaju przedsięwzięć odbywających się przez łącze internetowe to oszczędność pieniędzy. Aspekt finansowy, zwłaszcza w czasie tak trudnym jak ten, będzie przemawiać do większości przedsiębiorców. Nie musimy wydawać pieniędzy na dojazdy do kurortów czy sal konferencyjnych, nie musimy nadszarpywać budżetu na zakwaterowanie czy catering dla gości. Największym, a w dalszym ciągu niedużym wydatkiem może być zatrudnienie profesjonalnej agencji eventowej, która ma doświadczenie we wszelkiego rodzaju konferencjach, imprezach integracyjnych i warsztatach prowadzonych w formie zdalnej.

Co więcej, taka forma eventów jest wygodna dla wielu uczestników. Dzięki niej, nie trzeba lawirować między różnymi ważnymi aspektami codziennego życia (dzieci, mąż, rodzice) by zjawić się w danym miejscu o danej porze. Wszystko dzieje się w domowych pieleszach, gdzie znacznie łatwiej jest organizować czas i bawić się w tak zwany multi-tasking.

Argumenty przeciwko eventom online

Udawanie, że wszystko jest normalnie nie może trwać zbyt długo, a ludzie muszą w końcu zacząć się widywać w formie fizycznej. Dlatego eventy online nie będą w stanie całkowicie wyprzeć tych, które znaliśmy przed rokiem 2020. Możliwość spojrzenia komuś w oczy, podania sobie dłoni i wymiany kilku zdań „face to face” to niezwykle istotne elementy codziennego funkcjonowania ludzi i trudno na dłuższą metę wyobrazić sobie życie bez takich małych, aczkolwiek bardzo istotnych gestów.

Jak będzie w niedalekiej przyszłości?

Kiedyś nie wierzono, że Internet będzie narzędziem w rękach kogokolwiek innego niż amerykańskie wojsko – obecnie to codzienność każdego z nas. Podobnie będzie z eventami online. Choć nie zastąpią one w pełni tradycyjnej formy organizowania wszelkiego rodzaju aktywności dla firm i przedsiębiorstw, to często będą alternatywną, a nawet jedną z głównych metod aranżacji wszelakich działań jak szkolenia, integracja czy konferencje. Dlatego nie warto rezygnować z eventów online, gdyż mają one wiele zalet i po zakończeniu pandemii pozostaną z nami na dobre.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%