Zamknij

Sprawa frankowa w sądzie – sprawdź, co musisz wiedzieć

08.20, 08.08.2022 materiał partnera

Frankowicze, którzy aktualnie coraz bardziej odczuwają przykre skutki nieuczciwych zapisów w umowie, która przyczyniła się do znacznego wzrostu raty kredytowej zależnej od kursu franka szwajcarskiego, mogą rozwiązać swój problem tylko w jeden sposób. Rząd pozostawia frankowiczów na lodzie, całkowicie oddając swoje zainteresowanie oraz zaangażowanie względem problemów, z jakimi zmagają się aktualnie złotówkowicze, bowiem jak twierdzą – frankowicze mogą wybrać się samodzielnie do sądu po unieważnienie swojej umowy. Co prawda, nie jest to kłamstwo, ponieważ umowy unieważniane są regularnie i banki nie mają żadnej przewagi nad kredytobiorcami, ale minusem w tej sytuacji jest to, że frankowicz musi wziąć sprawy w swoje ręce.

Sprawa frankowa – jakie są szanse na wygraną?

Orzecznictwo sądów powszechnych oraz doświadczenie orzekających sędziów pozwala stwierdzić, iż sprawy frankowe z góry skazane są na sukces, bowiem ilość orzeczeń, która zapadła od czasu pierwszego wyroku wskazuje na to, iż banki złamały prawo i właśnie teraz muszą za to sowicie zapłacić. Statystyki frankowe są imponujące, bowiem tylko w pierwszych trzech miesiącach 2022 r. zapadło około 1700 orzeczeń pozytywnych dla frankowiczów, a podsumowanie całego półrocza daje już ponad 4050 pozytywnych wyroków. Liczby te mówią same za siebie, bowiem im więcej pozytywnych orzeczeń, tym mniejsza obawa o to, że sprawa może zostać przegrana. O takich już praktycznie się nie wspomina, a jedyną wątpliwość dla frankowiczów stanowi przewlekłość postępowań, bowiem duża ilość pozwów w sądach wpływa na czas rozstrzygnięcia sprawy, a raty potrafią dokuczyć frankowiczom w czasie rzeczywistym.

Gdzie złożyć pozew frankowy?

Decydując o skierowaniu pozwu do sądu należy mieć na uwadze przewlekłość postępowania sądowego, a to zniwelować można odpowiednim wyborem sądu, w którym sprawa zostanie poprowadzona. Mniejsze ośrodki odnotowują znacznie niższy wpływ spraw frankowych, mimo takiej samej linii orzeczniczej, zatem kwestię wyboru sądu należy szczegółowo przeanalizować z doświadczonym pełnomocnikiem. Doświadczenie, jakie posiada kancelaria frankowa Piła pokazuje, iż taka sprawa frankowa ma szansę na rozstrzygnięcie nawet w czasie od 3 do 6 miesięcy po zapadnięciu wyroku w pierwszej instancji.

Jak wybrać skuteczną kancelarię frankową?

Wybór odpowiedniej kancelarii frankowej stanowi remedium na frankowy problem, z którym kredytobiorcy mierzą się od lat. Jedna decyzja opłakana w skutkach, to wystarczająca przestroga, aby drugi raz w przypadku franka nie popełnić błędu. Na rynku funkcjonuje niezliczona ilość kancelarii żerujących na problemach frankowiczów, dlatego też tak ważnym aspektem jest przemyślana i odpowiedzialna decyzja. Jak podkreślają przedstawiciele Kancelarii Frejowski CHF, większość z tych kancelarii sprawami frankowymi zajmuje się od niedawna i nie posiada wiedzy specjalistycznej, a jedynie biegnie za trendem, jakie wyznacza problem z frankami. Przed oddaniem sprawy w ręce pełnomocnika należy poznać dogłębnie proces, wszelkie koszty, jakie wiążą się z założeniem sprawy frankowej, a także poznanie specyfiki spraw frankowych, dlatego tak ważna jest rzeczowa rozmowa ze specjalistą, który będzie przeciwieństwem doradcy bankowego, który niedostatecznie poinformował o konstrukcji umowy kredytowej.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF i dowiedz się, jak wygląda transparentna i skuteczna współpraca z doświadczonym pełnomocnikiem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%