Zamknij

Dodatkowe ekrany do komputera

00.00, 18.11.2022 materiał partnera
pixabay

Aby dodać dodatkowe ekrany do urządzenia, musisz kupić dodatkowe monitory i podłączyć je do komputera. Procedura ta jest podobna do podłączania pierwszego monitora.

Podłączenie do portów

Musisz najpierw podłączyć monitory do portów wideo w komputerze. Następnie musisz ustawić ustawienia wyświetlania w systemie operacyjnym. W Windows 8 i 10 możesz to zrobić, klikając przycisk Start, a następnie przechodząc do Ustawień -> Wyświetlanie. W menu rozwijanym możesz wybrać, jak chcesz podłączyć dodatkowy monitor. W przypadku systemów Windows 7 i starszych możesz przejść do Panelu sterowania -> Opcje wyświetlania. W tym menu możesz wybrać, jak podłączy

dodatkowy monitor. W przypadku systemów Linux możesz zmienić ustawienia wyświetlania w swoim menedżerze okien. Opcje te są różne w zależności od dystrybucji Linux. W przypadku systemów macOS możesz przejść do Ustawień -> Wyświetlanie. W tym menu możesz wybrać, jak podłączyć dodatkowy monitor. Jak widać, jest to dość łatwe zadanie. Więcej informacji znajduję się na https://krajowebiznesy.pl/category/agd-rtv/.

Podłączenie ekranów

Jeśli masz jakieś problemy z podłączeniem dodatkowego monitora, skontaktuj się z obsługą techniczną producenta komputera lub karty wideo. Podsumowując Jak widać, jest to dość łatwe zadanie. Nie trzeba kupować specjalnego oprogramowania lub sprzętu. Wystarczy podłączyć monitor do komputera i ustawić ustawienia wyświetlania w systemie operacyjnym. W przypadku jakichkolwiek problemów skontaktuj się z obsługą techniczną producenta komputera lub karty wideo. Możesz także użyć dodatkowego sprzętu, takiego jak przełącznik KVM, aby podłączyć więcej niż jeden monitor do jednego komputera. W dzisiejszym świecie wielu użytkowników komputerów chce podłączyć więcej niż jeden monitor do jednego komputera. Dlaczego? Jest to bardzo wygodne. Na przykład, jeśli masz jeden monitor i chcesz otworzyć więcej niż jeden program, musisz cały czas przełączać się między oknami.

Więcej ekranów

Możesz podłączyć więcej niż jeden monitor do jednego komputera. Można to zrobić przy użyciu karty wideo. Większość kart wideo ma 2 wejścia, jedno dla DVI i jedno dla HDMI, a niektóre mają jeszcze jedno wejście VGA. Pozwala to podłączyć 3 monitory jednocześnie. Ale jest tylko jeden problem. Tylko niektóre monitory można podłączyć jednocześnie. Jeśli podłączysz więcej niż jeden monitor, komputer będzie wyświetlał obraz jedynie na jednym monitorze. Jest to spowodowane tym, że komputer nie wie, który monitor ma wykonać. Możesz podłączyć więcej niż jeden monitor do jednego komputera, jeśli podłączysz je do oddzielnych portów wideo. Na przykład, jeśli podłączysz monitor HDMI do portu HDMI, a monitor DVI do portu DVI, komputer będzie wiedział, który monitor ma wykonać.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%