Zamknij

Jaką kupić kołdrę na zimę?

13:08, 27.03.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:54, 19.05.2020

Mamy ochotę na sen nie tylko wtedy, gdy na zewnątrz robi się ciemno, ale także, gdy spada średnia temperatura ciała. Dlatego nie powinno być gorąco pod przykryciem, w przeciwnym razie nie będzie można szybko zasnąć. Niezalecane jest kupowanie bardzo ciepłych opcji, jeśli w mieszkaniu ogrzewanie działa sprawnie.

Kołdra zimowa – którą wybrać?

Tkanina syntetyczna nie przepuszcza dobrze powietrza, pod taką kołdrą występuje efekt sauny. Można obudzić się bardzo spoconym, jest to nie do przyjęcia w zimnych porach roku. Wyparowujący pot dodatkowo chłodzi ciało. Idealnym materiałem na kołdry jest satyna i jedwab. Głównym wymaganiem dla zimowej kołdry jest to, aby były ciepłe, dlatego doceniane są wypełniacze, które dobrze trzymają ciepło. Warto zwracać uwagę na wełnę i puch. Najczęściej, jako wypełniacze kołder używana jest wełna z wielbłąda i owcza. Wełna owcza jest tańsza, a wielbłądzia ze względu na specjalne właściwości może być nawet lecznicza. Kołdry zimowe ze sklepu https://posciel.to/koldry-zimowe napełniane puchem, najczęściej gęsim, zatrzymują ciepło dzięki powietrzu, które jest utrzymywane między puchem. Im większe pióro w kołdrze, tym jest ono cięższe, zimniejsze i tańsze.

Koniecznie trzeba sprawdzić alergenność kompozycji kołdry na zimę

Kołdry wykonane z wełny lub puchu mogą być prawdziwą torturą dla alergików. Produkty wełniane są przeciwwskazane dla osób uczulonych na sierść zwierząt domowych. Opracowano kilka hipoalergicznych wersji kołder zimowych z wypełniaczami wykonanymi z włókna bambusowego, sztucznego puchu lub innych włókien syntetycznych. W ciągu dnia należy przykryć łóżko narzutą, aby kurz i wełna zwierząt domowych nie gromadziły się na kołdrze. Przed złożeniem kołdry należy ją przewietrzyć. Nadmiar wilgoci zniknie, a jest ona głównym wrogiem kołder. W wilgotnym środowisku mogą rozwijać się szkodliwe mikroorganizmy.

Opcje kołder na zimę i popularne wypełniacze

Wełna owcza jest najlepsza ze względu na cenę i właściwości wypełniacza. Używane od czasów starożytnych, jako niezawodne źródło ciepła. Droższe są kołdry z wielbłądziej wełny, jednak najdroższe produkowane są wełny kóz kaszmirowych. Są odpowiednie dla osób o delikatnej, wrażliwej skórze, wymagających miękkości.

Pióro i puch to dobra opcja, bardzo pochłaniający ciepło wypełniacz, przewiewny i lekki. Kupowanie kołdry w niskiej cenie oznacza zdobycie dużej ilości alergenów i niepotrzebnych problemów zdrowotnych. Faktem jest, że wypełniacz puchowy musi przejść pewne etapy czyszczenia i obróbki. Ręczna produkcja kołder z nieoczyszczonych piór i puchu jest niebezpieczna dla zdrowia. Trzeba kupować kołdry puchowe, które spełniają wszystkie niezbędne procesy czyszczenia surowców.

Syntetyczne wypełniacze są idealne dla alergików, ponieważ naturalne wypełniacze nie zawsze są dla nich odpowiednie. Syntetyczne włókna poliestrowe są tańsze niż wełna, ale mają podobne właściwości i pojemność cieplną. Na przykład sztuczny wypełniacz puszysty ma te same właściwości, co naturalny, ale jest tańszy i łatwiejszy do znalezienia w sprzedaży. Ta opcja zimowej kołdry rozgrzeje i zapewni zdrowy sen, jakby spało się pod miękką chmurką.

Włókno poliestrowe można prać w delikatny sposób i zachować higienę łóżka. Jest stosunkowo niedrogi. Szczególnie popularne są silikonowane włókna poliestrowe w postaci kulek. Tak zwane kulki silikonowane są bardzo miękkie, nie tracą objętości z powodu skręcenia włókien w elastyczne grudki. Niezwykła miękkość i lekkość takiego wypełniacza czyni go bestsellerem.

Gruba bawełniana kołdra nadaje się również na zimę. Sypialnia, w której znajduje się kołdra i poduszki z bawełny spełni optymalne warunki do komfortowego snu. Ważne jest, aby taka pościel była wysokiej, jakości i miała odpowiednią wagę. Bawełna ma doskonałe właściwości zarówno na letnie, jak i zimowe kołdry. Wszystko zależy od ilości wypełniacza. Im więcej, tym więcej ciepła gromadzi kołdra. Każdy produkt bawełniany doskonale pochłania wilgoć i przepuszcza powietrze.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%