Zamknij

Komitety Wyborcze zarejestrowane w Jastrowiu

12:37, 28.08.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Do poniedziałku 27 sierpnia,  można było rejestrować komitety wyborcze, które zgłoszą kandydatów na radnych w najbliższych wyborach samorządowych, które czekają nas w październiku.  

Na liście PKW w Pile można znaleźć listę zarejestrowanych komitetów wyborczych. Oprócz tych największych zarejestrowanych przez partie są także te lokalne, działające na obszarze gmin. W gminie Jastrowie wśród nich znajdziemy:

Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Wojtiuka, skupiający ludzi wokół obecnego burmistrza, Ten komitet także wystawi Piotra Wojtiuka jako kandydata na burmistrza, który będzie ubiegał się o reelekcję,   

Komitet Wyborczy Wyborców Zadbajmy o Powiat, w którym znajdują się ludzie głównie sympatyzujący z lewicą. Wśród nich także Aleksander Antoniewicz, który najprawdopodobniej w tym roku już nie wystartuje w szrankach o fotel burmistrza. Chociaż stanowiska oficjalnego jeszcze nie ma.

Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Dzieło, to kolejny lokalny komitet, który spróbuje swoich sił na lokalnej scenie politycznej.

Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Sidorczuk, najprawdopodobniej będzie to komitet jednomandatowy. 

Komitet Wyborczy Wyborców Lepsze Jastrowie, to komitet gdzie pojawia się nazwisko obecnego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jastrowiu Piotra Kurzyny, który najprawdopodobniej oprócz swojej osoby w komitecie (w zeszłych wyborach),  zaprosi do współpracy także inne osoby, które wciąż chcą być niezależne politycznie i poza układami.   

Najprawdopodobniej w zbliżających się wyborach samorządowych będzie tylko jeden kandydat na burmistrza.

 

 

  

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jastro gastrojastro gastro

1 0

Czy jest szansa , że wystawi ktoś kandydata w szrankach z obecnym włodarzem? Co z PiS? Co z Po? Musi być więcej możliwości bo to nie demokracja w ten czas. 18:56, 02.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz