Zamknij

Wybory samorządowe spowodują zamieszanie

10:05, 07.09.2018 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wynik wyborów samorządowych w 2018 r. będzie "trzęsieniem ziemi" i wpłynie na kształt sceny politycznej w najbliższych latach - uważa pełnomocnik ds. Centrum Analiz Strategicznych w KPRM, prof. Waldemar Paruch.

Mówi się wręcz o trzęsieniu ziemi.
"Nie bardzo wiadomo, jak to trzęsienie ziemi przeżyją partie polityczne" - stwierdził Paruch, który był jednym z panelistów debaty "Jaka Polska po wyborach 2018/2019?", w trakcie odbywającej się w Krynicy XXVIII edycji Forum Ekonomicznego.
Zdaniem eksperta, "stan posiadania PiS" zwiększy się m.in kosztem PSL. Według niego, wiele będzie zależało od decyzji elektoratu PO oraz Nowoczesnej, ponieważ - jak ocenił - elektoraty te "nie sumują się", a każdy z nich jest specyficzny. 

Według Parucha, bardzo istotną rolę w nadchodzących wyborach, zarówno samorządowych, jak i parlamentarnych, odegra frekwencja. Jego zdaniem, obniżenie frekwencji będzie wpływało na wynik wyborczy, a wynik 40 proc. frekwencji będzie można uznać za dobry. 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada. 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz