Zamknij

Jak szybko wykonać domowe sprzątanie?

09.01.2020

Jak szybko wykonać domowe sprzątanie?

Sprzątanie to czynność, której wiele osób nie lubi i właśnie, dlatego odkładamy je często na potem. Tymczasem wystarczy systematyczność i kilka prostych zasad by sprzątanie stało się łatwe i szybkie.

 

Harmonogram sprzątania

Ze względu na to, że sprzątanie jest czynnością powtarzalną i w miarę przewidywalną warto rozpisać sobie harmonogram czynności, które będą składać się na sprzątanie. Chodzi o to, aby przygotować sobie specjalny szablon gdzie zapiszemy, co robimy codziennie, co raz w tygodniu, raz na miesiąc a co tylko dwa razy w roku. Jest to bardzo dobra zasada, bo dzięki niej unikamy chaosu, nie zastanawiamy się, co teraz zrobić i nie przeskakujemy z czynności na czynność, zostawiając nieskończone zadania.

 

Przygotuj sobie sprzęt i akcesoria

Warto zacząć od przygotowania wszystkiego, co będzie potrzebne do sprzątania. Środki czystości, ścierki czy rękawiczki warto trzymać w jednym miejscu. Przygotowujemy sobie, więc koszyk i wkładamy wszystko, co będzie potrzebne by nie przemieszczać się specjalnie po domu za każdym razem, gdy potrzebny będzie dany płyn. Oprócz tego warto mieć pod ręką ręczniki papierowe, magiczne gąbki i mocne worki na śmieci, które kupisz tutaj: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci Oprócz tego niezawodna firma Stella ma w ofercie także bardzo przydatne ściereczki z mikrofibry, zmywaki, torebki, papiery, folie kuchenne.

 

Ułatwiaj sobie sprzątanie

Obecnie na rynku mamy cały szereg urządzeń i przedmiotów, które przyspieszają sprzątanie warto wiec z nich korzystać. Chodzi tutaj przede wszystkim o odkurzacze ręczne, które można stosować doraźnie na przykład po posiłku, odkurzacze do okien czy roboty odkurzające, które mogą działać nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu.

 

Kilka ważnych zasad sprzątania

Sprzątanie całego domu warto zacząć od pochowania wszystkiego, co nie jest na swoim miejscu. Chodzi tu o ubrania, dokumenty, rzeczy do prania czy naczynia w kuchni. Następnie zaczynamy pracę od miejsc najbrudniejszych, bo one zwykle wymagają zastosowania środków, które potrzebują czasu na działanie. Jeśli przykładowo chcemy usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej wkładamy ją do worka z wodą i octem na kilka godzin. Ponadto zawsze trzeba sprzątać od góry do dołu, co dotyczy przede wszystkim ścierania kurzy. Jeśli mamy do wyczyszczenia kabinę prysznicową to zaczynamy od środka, czyli myjemy brodzik a dopiero na końcu szyby. W ten sposób na marnujemy swojej początkowej pracy, bo szorując brodzik zachlapana zostałaby cała reszta.

 

Ostatnie pożegnanie - jak przez to przejść?

W życiu niemalże każdej osoby nadchodzi chwila, w której musi pożegnać zmarłego. Kiedy jest to bliska osoba, bywa to bardzo trudne. Jak przejść przez wszystkie formalności związane z pochówkiem, znaleźć dobry zakład pogrzebowy w Lublinie, a przede wszystkim poradzić sobie ze stratą? Czy zawsze będzie to trudne, czy są sposoby, aby przejść łagodnie przez żałobę?

 

Śmierć to nie temat tabu

Jedną z podstawowych zasad, jakie warto brać pod uwagę, kiedy stracimy najbliższych, to nie zamykać się z tą stratą w sobie. Oczywiście druga skrajność, w której każdy temat rozmowy stanowi nasza strata, albo rozpacz dogania nas na każdym kroku, też nie jest do końca dobra. Z całą pewnością, kiedy musimy podjąć się organizacji transportu zmarłego, jego pochówku, mszy świętej czy innej uroczystości, pomocny będzie wykwalifikowany zakład pogrzebowy w Lublinie, który przejmie część koniecznych obowiązków.

 


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz