Zamknij

Szybki system łączenia kołkowego

13:38, 04.11.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Sprzęt do połączeń kołkowych jest często wykorzystywany między innymi w produkcji mebli. To tam często stosuje się właśnie połączenia kołkowe, a posiadanie odpowiedniego narzędzia zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę. Świetnym rozwiązaniem właśnie w tego typu czynnościach jest frezarka do połączeń kołkowych DF 700 EQ-Plus. Dzięki niej praca przebiega nie tylko dokładnie, ale przede wszystkim wyjątkowo szybko.

Ręcznie znaczy wygodniej i szybciej

Warto podkreślić, że DF 700 to urządzenie do stosowania ręcznego. Oznacza to o tyle wygodną pracę, że obróbka następuje tam, gdzie znajduje się w danej chwili interesujący nas element. Przygotowanie maszyny do pracy jest zdecydowanie krótsze, niż w przypadku stacjonarnych urządzeń, a to z pewnością ma znaczenie, na przykład w produkcji mebli lub okien. W końcu czas to pieniądz. Oszczędność czasu wcale nie oznacza, że urządzenie działa mniej dokładnie. Opatentowane frezowanie DOMINO sprawia, że praca jest precyzyjna i lekka. Wszystko dzięki temu, że jednocześnie odbywa się ruch obrotowy oraz wahadłowy. Unika się przez to śladów przypalenia w utworzonych otworach. Frezowanie wahadłowe z kolei zapobiega przegrzewaniu się frezu, a więc ma wpływ na żywotność.

Warto wspomnieć, że wspomniana mobilność urządzenia oznacza, iż nie jest konieczny transport materiałów.

Ważna jest jakość i stabilność

Łączniki DOMINO, których obróbką zajmuje się DF 700, charakteryzują się specjalnym kształtem. Dzięki dodatkowym kieszeniom klejowym oraz bocznym rowkom wzdłużnym są one wyjątkowo stabilne. Tym bardziej że już od pierwszego łącznika niemożliwe jest skręcanie połączeń. Nie trzeba przy tym wyrównywać obrabianych elementów. Wymieniona frezarka do połączeń kołkowych jest dedykowana łącznikom o wielkości do 14 x 140 mm. Są one wykonywane z buku z przeznaczeniem do pomieszczeń, ale także do wykorzystania na zewnątrz – w tym przypadku to łączniki Sipo, odporne na warunki i czynniki zewnętrzne.

Precyzję osiąga się także dzięki ustawianiu kąta oraz wysokości frezowania. To funkcja przydatna przy frezowaniu ukosów, wykonywanych w materiałach charakteryzujących się różną grubością. Ma to wpływ między innymi na szybsze wykonywanie obróbki.

W przypadku korzystania z frezarkami DOMINO trudno uniknąć wiórów, a ich duże ilości z pewnością nie są korzystne dla zdrowia użytkowników urządzeń. Dlatego jest możliwość połączenia frezarki z urządzeniami do odsysania. Na pewno będzie to miało pozytywny wpływ na pracę i na zdrowie.

Do czego wykorzystać frezarkę DOMINO?

DF 700 to urządzenia, które - tak jak pisaliśmy - można wykorzystywać w produkcji mebli i drzwi. Sprawdzą się więc w przypadku mebli z litego drewna, drzwi, zarówno wewnętrznych,jak i zewnętrznych, ale także przy tworzeniu krzeseł i stołów lub innych konstrukcji drewnianych.

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone