Zamknij

Budowa pomostów na plaży w budżecie na rok 2020

19:18, 23.11.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

To długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Jastrowia. W budżecie samorządu ,który będzie przyjmowany w grudniu przez radnych znalazł się zapis inwestycji - pomosty na plaży miejskiej. 

W wydatkach inwestycyjnych niewiele jest pozycji, ale znalazły się tam długo wyczekiwane pomosty, które stanąć mają w przyszłym roku na plaży miejskiej . Obecny stan konstrukcji znajdującej się na kąpielisku daje sporo do życzenia i zagraża bezpieczeństwu kąpiących się tam osób. Było duże prawdopodobieństwo, że w sezonie kąpielowym na roku 2019, pomost zostanie całkowicie rozebrany, jednak ostatecznie zdecydowano się na ostatnie już wyremontowanie ich, dzięki czemu mieszkańcy mogli choć w części z nich jeszcze korzystać. 

Nowa inwestycja oszacowana jest na 1 milion złotych. Koncepcja projektu znana jest od dawna, bo została przygotowana już w grudniu zeszłego roku, ale nie znalazła przychylności władzy w budżecie na rok 2019. Inaczej zapowiada się ten rok. Prawdopodobnie w nowym roku inwestycja ta zostanie zrealizowana, nie jest jednak pewne, czy uda się ją oddać przed sezonem kąpielowym. 

poniżej koncepcja:

Jak robią to inni?

Niedawno oddany został pomost na palach w miejscowości Sępólno Krajeńskie , który  kosztował ponad 420 tysięcy złotych, ale jest nieco mniejszy od Jastrowskiego, choć ma dodatkowo wieżyczkę dla ratowników, która i tu byłaby przydatna. Gminie Sępólno udało się jednak otrzymań dofinansowanie z Lokalnej Grupy Rybackiej.  Całkowita wartość projektu wynosi: 425 454,43 zł. Dofinansowanie: 253 996,00 zł. W tym wliczona była także rozbiórka starych pomostów, zrobienie nowych i zakup łodzi wędkarskich i żaglowych.  (fot.portal e-krajna.pl)  

 

Pomosty rekreacyjne w Powidzu także udało się wykonać z dofinansowaniem. Są one w kształcie litery ,,T" o szerokości 2,0 m i długości całkowitej 60,0 m, w tym o długości segmentu prostopadłego o do linii brzegu wynoszącej 32,0 m i segmentu równoległego do brzegu o długości 28,0 m. Natomiast pomost w Przybrodzinie, to 2 pomosty o konstrukcjach mieszanych: początek drewniany stały na palach oraz dalsza cześć z pomostów pływających. Jeden z pomostów w kształcie litery ,,T" o szerokości 2,4 m i długości całkowitej 85,0 m, w tym o długości segmentu prostopadłego do linii brzegu wynoszące 62,0 m i segmentu równoległego do brzegu o długości 23,0 m. Drugi pomost jest w kształcie litery "I"o szerokości 2,0 m i długości całkowitej 50,0 m. Pomosty są wyposażone w stanowiska dla ratowników.
Koszt wykonania to 417 406,02 zł., lecz zadanie dofinansowane ze środków UE - PROW w kwocie 190 000 zł.

Trzcianka podobną inwestycję zrealizowała w zeszłym roku. Umowa została podpisana 6 listopada 2018 roku w urzędzie marszałkowskim w Poznaniu. Całkowity koszt inwestycji to ponad pół miliona złotych. Dofinansowanie unijne uzyskano w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 i było to aż 50% czyli 250 tys. złotych. 

 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

PlażowiczPlażowicz

4 0

W końcu. Tylko troszkę drogo chyba. 23:59, 23.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlojzyAlojzy

1 2

Nie podoba mi się projekt. Powinien mieć więcej atrakcji. Gdzie jest trampolina jak kiedyś. Gdzie jest miejsce na zrobienie zawodów pływackich? 06:49, 27.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz