Zamknij

Agroturystyka powinna płacić za śmieci turystów

07:54, 20.03.2020 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Wiele gospodarstw agroturystycznych nie wie jak w końcu ma prawidłowo rozliczać się za śmieci. PRGOK instruuje.

Właściciele gospodarstw agroturystycznych zastanawiają się, jaką umowę mają podpisać na odbiór odpadów komunalnych: czy wystarczy złożyć deklarację do Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” czy samodzielnie podpisać umowę z firmą z Rejestru Działalności Regulowanej, która przyjedzie i odbierze odpady. Odpowiedź brzmi: muszą zrobić i jedno i drugie.

Gospodarstwo agroturystyczne, czyli część, w której nocują i przebywają goście, traktowana jest jako nieruchomość niezamieszkała. Zgodnie z uchwałą, podjętą przez Zgromadzenie ZM „PRGOK”, takie nieruchomości zostały wyłączone z systemu. Od 1 kwietnia właściciel nieruchomości niezamieszkałej, czyli w tym przypadku właściciel agroturystyki musi podpisać umowę z firmą, która dostarczy pojemniki i odbierze odpady, które wytworzyli goście. Listę firm można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.prgok.pl, w zakładce Rejestr Działalności Regulowanej.

Za część, w której mieszka właściciel agroturystyki wraz z rodziną, trzeba złożyć deklarację do Związku Międzygminnego „PRGOK”. Dotyczy tych odpadów, które zostaną wytworzone przez domowników. W deklaracji trzeba podać liczbę osób stale zamieszkujących nieruchomość. Opłata za odbiór i zagospodarowanie odpadów wyniesie 30 złotych od osoby.

źródło; PRGOK

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

nudystanudysta

2 0

W końcu będą obcy płącić za swoje śmieciuchy, ale wówczas powinni nie płacić w miejscu zamieszkania chyba co? 19:50, 22.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

umum

0 1

A jak płacić za coś czego PRGOK nie wykonuje? Płacić za domowe i jak raz ktoś przyjedzie haracz większy niz zarobek na agro? Skandal 08:24, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone