Zamknij

Czerwcowy weekend za nami - podsumowanie

11:42, 16.06.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Od środy na drogach powiatu złotowskiego było więcej patroli funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki, które czuwały na bezpieczeństwem i dyscyplinowały kierujących lekceważących przepisy kodeksu drogowego. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Od początku długiego weekendu (tj. od środy 10.06.2020 r.) na drogach powiatu złotowskiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci odnotowali 10 kolizji drogowych i zatrzymali 8 praw jazdy kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali także 15 dowodów rejestracyjnych pojazdów, których stan techniczny zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Trzebieszki w rejonie skrzyżowania do miejscowości Budy. W sobotni wieczór 19- letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku motocykliście. W wyniku tego zdarzenia 69-letni motocyklista doznał obrażeń ciała w postaci złamania ręki i nogi. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy, które posiadał od niespełna roku. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu pod nadzorem prokuratury.

Podczas długiego weekendu policjanci wyeliminowali 3 kierujących pod wpływem alkoholu, którzy mimo ostrzeżeń i grożących surowych kar zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie. Jazda po alkoholu to balansowanie na cienkiej linii, bowiem alkohol, nawet w niedużej dawce, obniża koncentrację i refleks kierującego. W takich warunkach o tragedię na drodze nie trudno.

W trakcie działań policjanci sprawdzali też, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. 154- kierujących musiało się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, za które ukarani zostali wysokimi mandatami a na ich „konto” trafiły punkty karne.

Za nami pierwszy długi czerwcowy weekend a przed nami niebawem wakacje i początek wyjazdów na upragnione urlopy. Zadbajmy wszyscy o bezpieczeństwo na drogach, aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji.

 

źródło KPP Złotow

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz