Zamknij

Budżet obywatelski - urząd się wycofuje?

11:09, 26.07.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Do 31 marca miały pojawić się wyniki dotyczące budżetu obywatelskiego wprowadzonego przez Radę.  Pandemia wstrzymała działania. Obecnie wiele zadań zdezaktualizowało się, a pozostałe prawdopodobnie i tak nie będą zrealizowane. 

Na stronie urzędu można znaleźć informację, że:  "W związku z zaistniałą sytuacją zdrowotną związaną z zakażeniami koronawirusem COVID-19 oraz brakiem możliwości oddawania głosów w formie papierowej podyktowanych ograniczeniami działalności Urzędu Gminy i Miasta Jastrowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrowiu oraz jej filii w Sypniewie zawiesza się do odwołania przeprowadzenie głosowania w ramach Jastrowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020." 

Na jednej z komisji burmistrz potwierdził, że nie ma szans na zrealizowanie tej uchwały.

Burmistrz od początku nie był przychylny temu projektowi, a dopiero zmiany w projekcie pozwoliły procedować go przez Radę.

Radni rozważą, czy rozwiązaniem może być podjęcie stosownych uchwał o zrealizowaniu  inwestycji z budżetu obywatelskiego, które nie dotyczą imprez i spotkań, a odnoszą się do zadań, których wykonanie nie ograniczają obostrzenia COVID. Na Budżet Obywatelski przeznaczono 100 tysięcy złotych.  

Z projektami, które przeszły etap weryfikacji i przedstawione zostały pod głosowanie, można zapoznać się na stronie https://jastrowie.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

To wybory można organizować, spotykać się w kościołach i na sesjach, a głosowanie na budżet jest niemożliwe? Proszę podać konkretny powód oprócz dwóch: ktoś ma w dupie mieszkańców, niektóre imprezy już są po terminie... ale reszta? 11:21, 26.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HenrykHenryk

1 0

Budżet obywatelski to bardzo dobry pomysł. Oby w przyszłym roku było więcej chętnych 17:46, 26.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uśmieszek Uśmieszek

1 0

Prawie wszystko już dawno po terminie i nieaktualne, więc po co dym robić. Chyba tylko dla zasady. 22:18, 27.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz