Zamknij

200 tysięcy na dach sali i warsztatów szkoły przy Poznańskiej

08:17, 02.10.2020 | P.K
Skomentuj Piotr
REKLAMA

Na ostatniej sesji nadzwyczajnej przegłosowano w budżecie wydatek majątkowy na wykonanie nowego pokrycia dachu w przejętych obiektach na ul. Poznańskiej

 

Ten wydatek wprowadzony został bez wcześniejszych ustaleń na komisjach. Jednak jak podkreśla magistrat gminny, jest to inwestycja niezbędna i nie wchodzi w grę łatanie tymczasowe. Trzeba docelowo zerwać papę, uzupełnić deski, położyć warstwę podstawową i właściwą , a także wymienić wszystkie  rynny. Do prac wejdą także naprawy wywietrzników i kominów, co podnosi koszty inwestycji. 

"Dostaliśmy ten budynek i wiedzieliśmy, że nie jest w najlepszym stanie" - odpowiadał podczas sesji  burmistrz Piotr Wojtiuk dodając:  "Tak naprawdę, z miłą chęcią zamówiłbym duże spychy i zepchnął tę salę razem z warsztatami i wyrównał teren do zera. Pewnie będzie trzeba za jakiś czas tak zrobić. Myślę, że w przyszłym roku będziemy musieli zrobić projekt-koncepcję zagospodarowania całego terenu"

Radni pytali o zasadność wydania środków na obecną chwilę, lecz burmistrz podkreślał priorytetowy charakter wydatku: "To jest niezbędne, żeby przez zimę nie stały tam miski, wiadra i nauczyciele z uczniami łapiący na sali gimnastycznej wodę" 

Optymistyczną informacją jest to, że  Ilość uczniów w szkole branżowej wzrasta. Do pierwszych klas zgłosiło się już 41 uczniów, a jeszcze niedawno było ich poniżej 30 osób. Świadczy to o tym, że przejęcie tej szkoły było zasadne ze względów społecznych.

Radny Łukasz Cyruk podkreślił podczas spotkania, że zapominamy o szkołach, które też mamy pod swoją opieką, zauważając brak działań remontowych przy sali gimnastycznej w Brzeźnicy. "Jest problem z wilgocią i zapachem, który tam się pojawia, jednak dzieciom nie leje się woda na głowę" - odpowiedział burmistrz Piotr Wojtiuk. Radny i jednocześnie nauczyciel z Brzeźnicy - Cezary Wyszyński  - nie podjął tematu, mimo że wcześniej wydawało się, że jest głównym orędownikiem rozwiązania problemu Szkoły z Brzeźnicy. 

Radni wprowadzili także do wydatków majątkowych prace remontowe na drogach gminnych oraz wydatek na projekt odbudowy mostku na ul.Bocznej za kwotę 50 000zł, niestety jeszcze nie znamy kosztorysu tej inwestycji, która ma być w przyszłości zrealizowana. 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

brzeźniczaninbrzeźniczanin

4 0

Dzieciaki jak wracają z tej sali to ciuchy do prania, bo tak śmierdzi od kilku lat. Ale są ważniejsze inwestycje. Przykre słowa od rządzących, że niby gorszy sort w Brzeźnicy? 11:09, 02.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xDxD

0 0

Mało pieniędzy i inwestycji macie na wioskach od burmistrza? Lepiej robić pranie niż biegać na WFie i patrzeć tylko pod nogi żeby nie stratować wiaderka w sali. 16:47, 21.10.2020


DachDach

2 0

Kto z was stał z miską na sali ręką do góry ha ha ha 13:06, 10.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LaraeLarae

0 0

When some one searches for his necessary thing, therefore he/she needs
to be available that in detail, thus that thing is maintained over here. <A HREF="https://xvj3gsdfghhfies.link/tags/dildok3/">dildok3</A> 21:56, 11.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz