Zamknij

Narkotyki z gminy za 100tysięcy

19:12, 19.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali 33-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 2 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo w jednym z pomieszczeń ujawnili 8 butelki z oleistą substancją, którą jest prawdopodobnie płynna amfetamina. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Efektem pracy operacyjnej oraz dobrze zorganizowanej akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową przez funkcjonariuszy służby kryminalnej złotowskiej jednostki, było zatrzymanie w w dniu 15 grudnia br. w jednej z miejscowości w gminie Jastrowie 33-letniego mężczyzny.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie prowadzili działania operacyjne rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 33-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe.

W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: amfetaminy, marihuany, haszyszu oraz kokainy, o łącznej wadze blisko 2 kilogramów.

Dodatkowo w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli 8 szklanych butelek o pojemności 0,25 litra z oleistą substancją. Według ustaleń policjantów zabezpieczona substancja to prawdopodobnie płynna amfetamina. Ostatecznie skład chemiczny zabezpieczonej substancji potwierdzą badania przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym.

Podejrzany usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd na wniosek policji i prokuratury podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych. Dodatkowo na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od podejrzanego dwa samochody osobowe oraz gotówkę. Łączna wartość zabezpieczonego mienia to blisko 80 tysięcy złotych.

33-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

szalony kefirszalony kefir

0 0

Ciekawy jestem czy policja już wie gdzie i od kogo brał to świństwo? 06:12, 07.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz