Zamknij

Jaki ręcznik dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej?

17:16, 17.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

 

W trakcie kompletowania wyprawki nie można zapomnieć o bardzo ważnym elemencie jakim jest ręcznik kąpielowy dla niemowlaka. Używa się go codziennie do wycierania ciałka, główki oraz delikatnej twarzy ukochanego dziecka. W związku z częstym użytkowaniem, powinien być wykonany z najlepszego materiału oraz spełniać określone kryteria.

O czym należy pamiętać w trakcie wyrobu ręcznika dla niemowlaka?

Skóra niemowlaka jest bardzo wrażliwa, dlatego konieczne jest stosowanie odpowiednich środków oraz produktów, które nie podrażniają jej, a wręcz przeciwnie – pozwolą zbudować mocną barierę ochronną dla skóry. Ręcznik kąpielowy dla niemowlaka powinien być przede wszystkim wykonany z delikatnych materiałów. Miękkość odgrywa tutaj bardzo ważną rolę, gdyż w takiej sytuacji dziecko kojarzy kąpiel jako lubianą czynność, a ręcznik przyjemny w dotyku pobudza znajdujące się na ciele receptory. Ręcznik kąpielowy dla niemowlaka jest bezpieczny oraz przyjemny, kiedy wykonano go z dobrej tkaniny. Największą popularnością cieszy się bawełna, gdyż korzysta się z niej również do produkcji ubranek. Takie połączenie plus właściwe kosmetyki do pielęgnacji sprawią, że ryzyko wystąpienia podrażnień na ciele dziecka jest naprawdę niewielkie. Należy pomyśleć o właściwościach chłonnych ręcznika, ułatwia to osuszanie pociechy oraz dyskomfort związany z intensywną zmianą temperatury pomiędzy wodą a otoczeniem. Doskonale sprawdzą się modele posiadające kapturek. Maluszki wyglądają w nich uroczo, a dodatkowo zapewniają przyjemne ciepło główki, co jest bardzo istotne u tak małych dzieci. Ręcznik kąpielowy dla niemowlaka nie powinien zawierać sztucznych włókien, gdyż tekstura będzie się zmieniać po każdym praniu, a do tego istnieje całkiem spore ryzyko na wystąpienie podrażnień na delikatnym i wrażliwym ciele. Bawełna frotte to najlepsze rozwiązanie, gdyż wykazuje chłonne cechy, jest też bardzo miła w trakcie kontaktu ze skórą oraz całkowicie bezpieczna dla użytkowników. Rozmiar ręcznika także warto wziąć pod uwagę. Większe modele posłużą przez dłuższy czas, a do tego dają możliwość dokładnego powycierania i otulenia dziecka. Małe ręczniki wiążą się ze sporym dyskomfortem w trakcie użytkowania, co sprawia, rodzice bardzo szybko decydują się na zakup większego, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Jak dbać o ręcznik kąpielowy dla niemowlaka?

W trakcie zakupu ręcznika należy wziąć pod uwagę jego skład, teksturę oraz właściwości. Niezwykle istotna jest również higiena i zachowanie czystości. Nawet najlepszy model nie sprosta zadaniu, jeśli nie będzie regularnie prany. Trzeba mieć kilka ręczników na zmianę, gdyż po jednym użyciu należy przygotować je do prania. Do pralki wraz z ręcznikami trafiają tylko i wyłącznie delikatne środki przeznaczone specjalnie dla dzieci od pierwszych dni życia. W trakcie prania nie należy stosować płynów do płukania, gdyż pogarszają one jakość ręczników oraz sprawiają, że przestają dobrze chłonąc wodę. Ręczniki przeznaczone dla najmłodszych użytkowników powinny być bezwzględnie prasowane. Wysoka temperatura zabija bakterie i sprawia, że właściwa higiena nie naraża dziecka na różne podrażnienia i dolegliwości. Prasowanie sprawia także, że usuwane zostają ewentualne resztki środków wykorzystywanych do prania, które mogą niekorzystnie wpływać na wrażliwą skórę. Ręczniki nie powinny być prane z innymi ubraniami, gdyż zaleca się stosowanie bardzo wysokiej temperatury, która mogłaby zniszczyć delikatną odzież.

Już na samym końcu warto wspomnieć o wielu pięknych wzorkach znajdujących się na dostępnych ręcznikach. Dla dziewczynek naszyto kwiatuszki, biedronki i inne śliczne obrazki, a u chłopców przeważają samochody i uśmiechnięte dinozaury.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%