Zamknij
REKLAMA

Liberadzki: Bruksela przywiązuje szczególną uwagę do tego, by UE przetrwała

10:43, 02.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

- Bruksela się troszczy o to, żeby obywatele polscy byli w tej samej pozycji prawnej, także finansowej, jak obywatele każdego innego państwa członkowskiego, czyli jak obywatele Unii Europejskiej. Przy czym jeszcze większą troskę - w sensie pilności - przywiązuje się do tego, żeby Unia, jako całość, trwała, bo jest nam wszystkim potrzebna - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.

Parlament Europejski przyjął w ubiegłym tygodniu rezolucję wzywającą Komisję Europejską do wstrzymania wypłaty Polsce środków z Funduszu Odbudowy, przy czym europosłowie na końcu dokumentu podkreślili, że nie można pozbawić tych środków Polaków, zatem KE powinna wypracować mechanizm przekazania ich do Polski z pominięciem władzy centralnej. W "24 Pytaniach" próbował wyjaśnić postawę europosłów Bogusław Liberadzki.

Gość PR24 podkreślił, że rezolucja ta w ogóle nie jest "na temat zamrożenia środków Polsce", tylko na temat praworządności. Jego zdaniem europosłowie w tej rezolucji wyrażają troskę o podstawowe wartości Unii Europejskiej, jak praworządność. - Bez tego Unia Europejska jako taka mogłaby przestać istnieć bądź być bytem kadłubowym - dodał.

- Jako środek do tego celu rzeczywiście można wykorzystać zamrożenie, odroczenie, ograniczenie środków budżetowych wypłacanych z Unii Europejskiej. I to jest oparte o podstawę prawną, czyli słynne rozporządzenie z 2020 roku, które łączy realizację budżetu europejskiego z praworządnością - mówił Bogusław Liberadzki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%