Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobrą kancelarie dla Frankowiczów

08.19, 12.08.2022 . Aktualizacja: 11.35, 17.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc kancelarii ?

 

Kredytobiorca nie zawsze posiada odpowiednią wiedzę do prowadzenia tak skomplikowanej sprawy, jaką może być wytoczenie powództwa cywilnego przeciwko bankowi. Powództwo takie często wiąże się z ogromnymi kwotami pieniędzy. W przypadku tak ogromnych sum dobrze jest skorzystać z pomocy specjalisty. Warto znaleźć takiego, który ma doświadczenie w rozwiązywaniu spraw frankowiczów, potrafi analizować i interpretować umowy kredytowe z bankami oraz zadba o to, aby zmaksymalizować korzyści finansowe dla potencjalnego klienta - tu z pomocą dla Frankowiczów przychodzą doświadczone Kancelarie Frankowe prowadzone przez adwokatów lub radców prawnych. 

 

 

W 2019 roku, po wydaniu wyroku przez TSUE w sprawie Państwa Dziubak, których sprawa była niejako precedensem w sprawach kredytów we frankach, okazało się, że prawo i sądy stają w zdecydowanej większości po stronie kredytobiorców. Po ogłoszeniu tego wyroku i zwiększeniu zainteresowania tematem, wiele firm doradczych i kancelarii zauważyło, że może być to dla nich idealne źródło sporego zarobku. Podmioty te podejmowały się prowadzenia spraw, jednak przez brak doświadczenia i kwalifikacji, kredytobiorcy często przegrywali sprawy ponosząc ogromnie koszty obsługi prawnej, bądź też nie zyskiwali na takiej sprawie zupełnie nic. Odpowiednio wybrana kancelaria zadba o to, aby klient zyskał jak najwięcej, warto więc wybrać tę najlepszą. 

 

 

 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kancelarii, mającej w naszym imieniu wytoczyć powództwo przeciwko bankowi w sprawie kredytu we frankach ?

 

 

Specjalizacja.

 

 

Warto jest zdecydować się na wybór kancelarii, która specjalizuje się w prowadzeniu spraw, które dotyczą umów kredytowych waloryzowanych do franka. Sprawy te są niejednokrotnie bardzo skomplikowane i aby były skutecznie przeprowadzone, konieczna jest nie tylko znajomość prawa, ale też wiedza z ekonomii i finansów. Dobrze jest sprawdzić, czy kancelaria  posiada wykwalifikowany zespół specjalistów nie tylko z dziedziny szeroko pojętego prawa, ale także z dziedziny finansów i bankowości. Ważne aby była to kancelaria adwokatów lub radców prawnych a nie firma, która ma postać spółki z o.o. lub akcyjnej. Najlepsze Kancelarie Frankowe posiadają tylko jedną specjalizację - właśnie sprawy o kredyty we frankach i takich specjalistów należy poszukiwać w pierwszej kolejności

 

 

Doświadczenie.

 

 

Każda dobra kancelaria swoją wiedzę opiera w dużej mierze na doświadczeniu. W kancelariach specjalizujących się w pomocy osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach, doświadczenie jest jedną z kluczowych kwestii. Każda kancelaria jest w stanie przygotować pozew i reprezentować klientów w sądzie, lecz bez posiadania wieloletniego doświadczenia w prowadzeniu sporów z bankami, nie będzie ona w stanie zaoferować klientowi wykonania usługi na jak najwyższym poziomie. Wiele kancelarii i firm doradczych stara się także wykorzystać trudną sytuację frankowiczów licząc na szybki i łatwy zysk dla siebie, a dobro klienta stawiając na drugim miejscu. Według rankingów kancelarii dla Frankowiczów obecnie najlepsze Kancelarie Frankowe posiadają już ponad 300 wygranych spraw frankowych na swoim koncie. Należy wybierać tylko takie kancelarie, które jasno przedstawiają na swoich stronach internetowych wygrane sprawy pokazując skany wyroków, podając sygnatury spraw oraz imię i nazwisko adwokata lub radcy prawnego prowadzącego prawa

 

 

Podejście do klienta.

 

 

Sytuacja frankowiczów, którzy decydują się na wytoczenie powództwa nie należy do najłatwiejszych. Każda umowa kredytowa może być też inna i co najważniejsze, każdy człowiek jest inny. Dobrze jest zatem, aby wybór kancelarii determinować także jej podejściem do klienta, holistycznym (całościowym, kompleksowym) podejściem do tematu i skrupulatną analizą umowy kredytowej. Kredyty frankowe były zawierane przez różne banki i były często zmieniane i rozszerzane przez aneksy, więc indywidualna analiza każdej sytuacji jest w tym przypadku kluczowa. Skuteczna obsługa kancelarii w sprawie kredytu bankowego powinna składać się z indywidualnej i rzetelnej analizy umowy i wszystkich załączników do niej, napisania pozwu, reprezentacji w sądzie i zapewnieniu ochrony od ryzyka związanego z pozwem banku. 

 

 

Warto jest również wybrać radcę prawnego lub adwokata, który mówi do nas zrozumiałym językiem, jest komunikatywny, elastyczny i nie czujemy się przy nim niekomfortowo. Czeka nas wiele godzin spędzonych razem, warto więc wybrać człowieka, który nie będzie generował w nas dodatkowego stresu i niepokoju w tej i tak już trudnej sytuacji. 

 

 

Koszty.

 

 

Sytuacja frankowiczów pod względem finansowym jest trudna. Warto zatem, decydując się na pomoc kancelarii, wybrać taką, która otwarcie mówi o finansach. Dobra kancelaria nie ukrywa kosztów, jest transparentna i jasno określa cenę usługi i formę zapłaty. Kancelarie i firmy doradcze oferujące bardzo niskie ceny obsługi zwykle oferują jedynie doradztwo w sprawie, a każda dodatkowa czynność przez nie wykonana jest wyceniana indywidualnie i dodatkowo płatna. Warto pamiętać, że obecnie najlepszą formą rozliczenia jest taka gdzie płacimy kancelarii większą kwotę w zamian za niski procent od wygranej na końcu. Taki procent nie powinien być większy niż 3-6% sumy wypłaconego kredytu pierwotnie lub ewentualnie kwoty zasądzonej przez sąd. Nie warto decydować się na oferty kancelarii które pobierają niską opłatę na początku rządu 100 zł - 3000 zł oraz wysoki procent od wygranej na końcu procesu ( obecnie pojawiają się oferty gdzie końcowy procent od wygranej wynosi nawet 13-20%) 

 

 

Podsumowanie. 

 


  • wybieraj doświadczone kancelarie adwokatów lub radców prawnych które mają co najmniej 150-200 wygranych spraw frankowych

  • unikaj spółek z o.o. i pośredników

  • wybieraj kancelarie które mają tylko 1 specjalizacje - sprawy frankowe

  • wybieraj kancelarie które jawnie przedstawiają i szczegółowo opisują swoje sukcesy

  • uważaj na oferty z niską płatnością na początku oraz wysokim procentem po wygranej sprawie
  •  
  •  
  •  

 

 

Artykuł przygotowany w kooperacji z partnerskim portalem informacyjnym BIZNESNEWS24.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%