Zamknij

122 mandaty, nietrzeźwy kierowca i zabrane prawko za prędkość

18:27, 11.05.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend złotowscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolno – profilaktyczne związane z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa na drodze. Nadrzędnym celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowego.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie w ostatni weekend prowadzili działania kontrolno – profilaktyczne, których celem była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach miast powiatu złotowskiego oraz czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego na drogach krajowych nr 11 i 22.

W trakcie działań funkcjonariusze złotowskiej drogówki dokonali kontroli 135 pojazdów. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego wystawiono 122 mandaty karne, wobec 13 osób, które dopuściły się drobnych naruszeń przepisów ruchu drogowego zastosowano pouczenia. Podczas kontroli drogowych ujawniono 1 nietrzeźwego kierowcę, ponadto zatrzymano prawo jazdy jednemu kierowcy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, a jeszcze innym 6 kierowcom policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak zauważają funkcjonariusze takie działania są niezbędne ponieważ na drogach - głównie tych, które prowadzą przez niewielkie miejscowości, można spotkać pieszych i rowerzystów poruszających się poboczem bądź jezdnią. Powinniśmy zatem jeździć wolniej, uważać w tych miejscach oraz zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych.
Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, mimo trwającego stanu epidemii, zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zmniejsza szanse jego przeżycia. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie człowiek, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka, która dotyka zarówno bliskich zmarłego, jak i sprawcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

źródło KPP Zlotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KierowcaKierowca

1 0

Więcej takich akcji 21:22, 13.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz