Zamknij

Stracili prawo jazdy zbyt szybką jazdę

09:38, 26.05.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Praktycznie każdego tygodnia na terenie powiatu złotowskiego dochodzi do mniej lub bardziej poważnych zdarzeń drogowych. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Niestety widząc tragiczne skutki zdarzeń drogowych często potwierdza się zasada, że pośpiech jest złym doradcą. Minionego weekendu policjanci zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h.

Wysoki mandat, 10 punktów karnych i przymusowa trzymiesięczna przerwa od kierowania pojazdami, to efekt zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym. Przekonało się o tym 4 kierowców, którzy jechali z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy zostali zatrzymani w miniony weekend przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Rekordzistka została zatrzymana przez policjantów „drogówki” w miejscowości Święta (gm. Złotów), gdzie osobowym fiatem poruszała się z prędkością 109 km/h. Dla 29-latki, jak również dla pozostałych 3 kierujących, kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy, nałożeniem wysokiego mandatu karnego oraz przypisaniem do ich konta 10 punktów karnych. Można powiedzieć, że nieodpowiedzialnych kierowców spotkały tylko takie konsekwencje, ponieważ jazda z nadmierną prędkością to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego i każdego roku przyczynia się ona do setek wypadków, w których wiele osób traci życie bądź zdrowie

Zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności podczas jazdy, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Przypominamy !

Przypomnijmy, że za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę 400-500 zł mandatu, 10 punktów karnych i zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem (nawet nie popełniając wykroczenia) policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże i kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą dwóch lat więzienia.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz