Zamknij

Na Roosevelta w Jastrowiu przekroczył prędkość o 77km/h

08:49, 10.06.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali kierowcę osobowego Opla jadącego z nadmierną prędkością. Za wykroczenie chcieli mu zabrać prawo jazdy, jak się jednak okazało 30-latek prawo jazdy nigdy nie posiadał jak oświadczył policjantom dopiero zapisał się na kurs.

Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Wczoraj 8 czerwca br. funkcjonariusze złotowskiej drogówki zmierzyli prędkość z jaką jechał kierowca Opla Astry w Jastrowiu na ul. Roosevelta. Urządzenie wskazało 127 km/h w strefie ograniczenia do 50. Podczas sprawdzania tożsamości 30-latka, okazało się, że nie ma on prawa jazdy, nie dla tego, że zapomniał zabrać dokumentu, ale dlatego, że nigdy nie przystąpił do egzaminu, aby posiadać uprawnień do kierowania pojazdami. Wspólnie z 30-latkiem podróżowała właścicielka pojazdu, która prawo jazdy posiadała mimo to pozwoliła prowadzić samochód przyjacielowi, który absolutnie nie powinien wsiadać za kierownicę. Wobec 30-letniego mieszkańca gminy Wągrowiec policjanci skierowali wniosek o ukaranie. Mężczyzna w trakcie przesłuchania dobrowolnie poddał się wysokiej karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 12 miesięcy. Nieodpowiedzialna właścicielka zastała ukarana mandatem karnym za dopuszczenie do kierowania pojazdem osoby nie posiadającej uprawnień.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów!!! Przypominamy, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!  Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

straż miejskastraż miejska

1 0

Tam codziennie jest F1. Dlaczego nie ma znowu fotoradarów. Gdzie straż miejska? 11:51, 11.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz