Zamknij

Rusztowanie wypadło na osobówkę na ul.2lutego

12:38, 04.11.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Żle zabezpieczone ładunki w transporcie poznaj przypadek z Jastrowia.

 

Prawidłowy załadunek i jego zabezpieczenie to podstawa bezpiecznego transportu. Zasady te jasno określone są w kodeksie drogowym. Niestety, niektórzy kierowcy ignorują obowiązujące przepisy. Przykładem może być kierowca Volkswagena Transportera. Z jego pojazdu w czasie jazdy spadły elementy rusztowania budowlanego powodując uszkodzenie zaparkowanego samochodu osobowego. Świadkiem tej niebezpiecznej sytuacji był właściciel uszkodzonego pojazdu, który wezwał na miejsce funkcjonariuszy złotowskiej drogówki.

Pamiętajmy, że przepisy bardzo dokładnie regulują zasady, które powinniśmy przestrzegać. Ważną i pierwszą zasadą jest to, że ładunek nie może spowodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności pojazdu. Z pewnością ładunek nie powinien też zmieniać położenia, jak wydarzyło się to w przedstawionej powyżej sytuacji ani wywoływać nadmiernego hałasu. Do kierowcy należy, więc odpowiednie zabezpieczenie ładunku (np. pasy, plandeki, itp).

Również, niedopuszczalny jest przewóz śmieci czy materiałów sypkich, które są nieodpowiednio zabezpieczone. Należy także pamiętać, że wszelkie urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa ładunku powinny być chronione przed rozluźnieniem się, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy. Wszystkie te przepisy, zasady oraz regulacje zawarte są w dziale dot. warunków używania pojazdów w ruchu drogowym (art. 61 Ustawy Prawo o ruchu drogowym). Nagłe przemieszczenie się ładunku i wypadnięcie z auta może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu innych jego użytkowników.

Świadkiem takiej sytuacji był mieszkaniec Jastrowia, który powiadomił o uszkodzeniu swojego samochodu. Do zdarzenia doszło 2 listopada w Jastrowiu. Właściciel mercedesa zaparkował na ul 2 Lutego w Jastrowiu, kiedy jego samochód mijał dostawczy Volkswagen Transporter z jego skrzyni ładunkowej wypadł przewożony element rusztowania i uderzył w zaparkowane auto. Widząc tą niebezpieczną sytuację natychmiast zadzwonił na numer alarmowy w celu wezwania patrolu ruchu drogowego.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia drogowego. W trakcie interwencji stwierdzili naruszenia przepisów o przewozie ładunków, kierowca volkswagena w żaden sposób nie zabezpieczył ładunku przed przemieszczaniem.

Kierowca za niewłaściwe zabezpieczenie transportowanego ładunku został ukarany mandatem karnym, był trzeźwy. Mieszkaniec powiatu złotowskiego pod czujnym okiem mundurowych usunął z jezdni źle zabezpieczony element rusztowania i w prawidłowy sposób umieścił go na pojeździe. Za popełnione wykroczenia kierowca został ukarany mandatem karnym.

 

źródło: KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

DriverDriver

0 0

Faktycznie wezwanie policji było nieuniknione w tym przypadku 👍 13:21, 04.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miszkaniecmiszkaniec

0 0

Niech nauczy sie parkowac w garazu..
Ludzie na 2 lutego maja swoje domy a parkuja szroty przy ulicy. 23:21, 04.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%