Zamknij
REKLAMA

Czy strażacy z Sypniewa otrzymają nowy samochód?

08:07, 07.05.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Jest szansa na to, że także strażacy z Sypniewa otrzymają nowy pojazd strażacki, po tym jak w zeszłym roku zakupiono samochód Scania do OSP w Jastrowiu. Pojawiła się szansa, aby otrzymać dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych z Krajowego Systemu ratownictwa Gaśniczego. Nowy średni wóz bojowy ma zastąpić niemal 40 letniego Magirusa. Zakup pojazdu ma rozwiązać potrzeby sprzętowe dla straży w gminie na co najmniej 20 lat.

Jednocześnie przyznano także dotację na pojazd w Powiatowej Straży Pożarnej. Jednak ta decyzja nie była jednogłośna. Przy głosach wstrzymujących się i przeciw, zapadła tylko 7 głosami za wprowadzeniem nowego wydatku w budżecie.. Główny argument przeciw dotyczył zasadności finansowania z lokalnych pieniędzy zadań należących do zadań państwa i powiatu. 

(P.K)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (3)

bobyboby

0 0

W OSP nie mamy wsparcia z powiatu, to dlaczego gmina wspiera ich? Czegoś tu nie rozumiem.. 08:37, 07.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaAa

0 0

Gmina nie wspiera Powiat tylko strażaków. 08:28, 09.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobyboby

0 0

Gmina wspiera powiat! bo Powiatowa Straż Pożarna jest w jurysdykcji powiatu, dlatego przekazując kase dla PSP przekazuje dla jednostki, która dostaje pieniądze z budżetu państwa. Pieniądze na OSP również powinny w większości pochodzić od Państwa, a rzeczywistość jest taka, że finansują to gminy z podatków lokalnych. Z jednej strony dobrze, bo w OSP nic by nie było, gdyby liczyć tylko na PSP i państwo 11:00, 09.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone