Zamknij

10 lat więzienia za włamanie do hurtowni w Jastrowiu

12:21, 05.08.2018 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jastrowiu zatrzymali 35–letniego mieszkańca Jastrowia. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże w włamaniem do hurtowni z asortymentem elektrycznym w Jastrowiu. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 7 tysięcy złotych. Wczoraj zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Komisariatu Policji w Jastrowiu uzyskali informację, że w lipcu br. kilkukrotnie dokonano kradzieży z włamaniem do hurtowni elektrycznej w Jastrowiu. Sposób działania sprawcy za każdym razem był identyczny. Poprzez wyważenie skrzydła okiennego dostawał się on do wnętrza sklepu. Łupem amatora cudzego mienia padały głównie produkty elektrotechniczne, przedłużacze, walizki z wiertlami, opaski kablowe, akumulator do skutera, różnego rodzaju produkty oświetleniowe, lampy malarskie, przenośne, LED, KERG, konektory, oraz odzież ochronna. Straty jakie spowodował sięgnęły blisko 7.000 złotych. W związku z tym policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.
Działania podjęte przez jastrowskich kryminalnych wspólnie z pokrzywdzonym doprowadziły do zatrzymania 35- letniego włamywacza w dniu 01 sierpnia br. Mężczyzna "wpadł" na gorącym uczynku dokonania kolejnego włamania do hurtowni elektrycznej.
Po zatrzymaniu mężczyzna natychmiast trafił do policyjnego aresztu. Na miejsce zdarzenia przybyła ekipa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, aby wykonać oględziny miejsca oraz wszystkie niezbędne czynności przy tego typu zdarzeniu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 35- latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli cześć skradzionego mienia. Ustalono osoby, którym 35- latek sprzedał cześć skradzionych przedmiotów.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów usiłowania oraz dokonania kradzieży z włamaniem. Wobec 35- latka, który wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
IW

źródło KPP Złotow

(P.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone