Zamknij
REKLAMA#ocieplenie #ogrzewanie #gas #fotowoltaika #węgiel #ciepło #innowacja

Gmina Jastrowie przejmie szkołę ponadpodstawową od powiatu.

19:18, 30.01.2019 | P.K
REKLAMA
Skomentuj

Szkoła ponadpodstawowa w Jastrowiu nie będzie zlikwidowane, ale wręcz ma się rozwijać, tylko teraz pod innymi skrzydłami.

Dziś w Złotowie odbyło się spotkanie starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego z burmistrzem Jastrowia Piotrem Wojtiukiem. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie Zarządu Powiatu - Ryszard Król, Andrzej Pietrzak, Paweł Owsianny. Główny temat to przyszłość szkoły funkcjonującej w Jastrowiu przy ul. Poznańskiej, która wchodzi w skład CKZiU. Wcześniejsze doniesienia o możliwości jej wygaszenia, które de facto wyszły od dyrektora CKZiU Andrzeja Hencla, stały się całkowicie nieaktualne. Dzisiejsze rozmowy dotyczyły bardziej szans rozwoju jastrowskiej placówki. Prowadzenie szkoły będzie powierzone gminie Jastrowie i ma ono nastąpić w 2020 roku. Do tego czasu samorządy mają wspólnie zadbać o rozwój i prawidłowy nabór kandydatów. Najbliższy nabór ma być prowadzony wspólnymi siłami dwóch samorządów. Spotkanie styczniowe było pierwszym z kroków, który ma docelowo przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności placówki oświatowej i już w lutym ma być zorganizowane spotkanie z przedsiębiorcami, samorządowcami i wszystkimi osobami zainteresowanymi dalszymi losami szkoły. Nieoficjalnie mówi się o kierunkach, z których mają korzystać lokalni przedsiębiorcy, najczęściej wymienia się specjalizację - logistyk. Wspominano także o możliwościach stworzenia klasy mundurowej, której patronat mógłby objąć 21 Centralny Poligon Lotniczy w Nadarzycach. Wszystko jest jednak w temacie rozmów i rozważań. Dopiero dokładniejsze zbadanie potrzeb i możliwości edukacyjnych pozwoli określić kierunek rozwoju szkoły w nowej odsłonie. Docelowo budynek przy ul. Poznańskiej ma być odsprzedany gminie, lecz najprawdopodobniej dopiero w 2020 roku. Dobrą wolę i otwartość wykazał starosta Ryszard Goławski, który wspiera pomysł przejęcia szkoły przez gminę Jastrowie, a duże uznanie należy się dla Ryszarda Króla, który jako członek zarządu i mieszkaniec Jastrowia, mocno zaangażował się w wyszukaniu najlepszego rozwiązania, które nie doprowadzi do zlikwidowania placówki, a wręcz przyczyni się do dalszego rozwoju szkolnictwa ponadpodstawowego w Jastrowiu.          

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

wacekwacek

0 0

W końcu coś się ruszyło. To komu mamy dziękować? Burmistrzowi, radnym gminnym, czy radnym powiatowym? Właśnie idę kupić kwiaty. 12:51, 01.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© jastrowie24.pl | Prawa zastrzeżone