Zamknij

Jastrowie rządzi. Ogromny sukces naszych badmintonistek.

18:45, 26.06.2019 P.K Aktualizacja: 18:51, 26.06.2019
Skomentuj

Zosia Redzimska i Natalia Klupś zdobyły 5 miejsce w grze deblowej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzika Młodszego w Kędzierzynie Koźlu.

Zosia zdobyła 5 miejsce w grze singlowej.

Jest to największy sukces zawodników  klubu UKS Kometka Jastrowie od momentu jego  powstania w 2016r.

Zosia i Natalia podczas rozgrywek  w pierwszym meczu pewnie pokonały zawodniczki z zaprzyjaźnionego MKB Lednik Miastko – Milenę Bublewicz i Zofię Szul – 21/12 i 21/14. O awans do finałowej ósemki nasze dziewczyny zmierzyły się z rozstawionymi w turnieju z nr 5 zawodniczkami UKS Unia Bieruń – Agatą Kozicką i Alicją Syrek. Po gładko przegranym do 12 pierwszym secie, Natalia i Zosia ostatecznie wygrały dwa następne sety do 18 i do 15.

Natalka w meczu o awans do pierwszej szesnastki turnieju trafiła na rozstawioną z nr 5 zawodniczkę gospodarzy z MMKS Kędzierzyn Koźle Hannę Banaszak. Uległa jej po walce do 11 i do 16, ostatecznie zajmując miejsce 17-32.

Fantastycznie spisała się Zosia. O pierwszą szesnastkę pewnie wygrała z zawodniczą LKS Technik Głubczyce Kają Naumczyk – 21/14 i 21/5. Prawdziwy horror przeżyliśmy w meczu o awans do ćwierćfinału. Zosia walczyła z rozstawioną z nr 5 zawodniczką UKS Unia Bieruń Amelią Sochą. W decydującym, trzecim secie Zosia przegrywała już 14/19 ale skoncentrowała się w końcówce meczu, obroniła po drodze meczbola przy stanie 19/20 i wygrała spotkanie w stosunku 19/21, 21/15 i 22/20.

Ogromne gratulacje dla dziewczyn i trenera Jana Dulata. Prosimy o więcej.

źródło: Fb UKS Kometka