Zamknij

Do szkoły ponadpodstawowej w Jastrowiu wpływają kolejne podania.

13:56, 08.07.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Mimo wielu utrudnień, które napotykały placówkę CKZiU w Jastrowiu, wciąż trwa nabór i dostarczane są kolejne świadectwa absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.

Czas rekrutacji dla jastrowskiej placówki nie był w tym roku łatwy. Deklaracja gminy Jastrowie o możliwości przejęcia szkoły ponadpodstawowej w Jastrowiu daje nadzieję na rozwój szkoły w przyszłości. Gmina Jastrowie miałaby stać się organem prowadzącym szkołę ponadpodstawową . Padły deklarację współpracy zarówno ze strony samorządu gminnego jak i powiatowego. Jednak zabrakło konkretów, co wykorzystał dyrektor CKZiU w Złotowie Andrzej Hencel, działając na szkodę jastrowskiej szkoły. Wysyłane listy do młodzieży i namawianie ich do przeniesienia dokumentów z jastrowskiej placówki do placówek w Złotowie odebrane zostało jako działania sabotażowe, co zdezorientowało rodziców i uczniów. Wyjście przed szereg dyrektora zostało także źle odebrane przez starostę Ryszarda Goławskiego. Członek Zarządu Ryszard Król wystąpił do zarządu z wnioskiem o wszczęcie procedury odwoławczej dyrektora CKZiU, wniosek został przyjęty i rozpoczęła się procedura. Radni Miejscy z Gminy Jastrowie złożyli także skargę do Komisji Skarg i Wniosków działającej przy Radzie Powiatu Złotowskiego na działalność Andrzeja Hencla. 

Do szkoły w Jastrowiu wracają podania uczniów, którzy nie chcą dojeżdżać do Złotowa lub Wałcza. Miejsca uzupełnione będą także osobami, którzy po 16 lipca nie dostaną się do szkół, gdzie złożyli swoje podania początkowo. Będą mieli szansę na nabór dodatkowy także w szkole w Jastrowiu. Oddziały klasy wielozawodowych zarówno po podstawówce jak i gimnazjum powstaną na pewno. Klasa mechanik pojazdów samochodowych po gimnazjum jest prawie kompletna. Najprawdopodobniej nie będzie osobnej klasy mechaników samochodowych po szkole podstawowej, jednak Ci mogą znaleźć miejsce w klasie wielozawodowej w takich specjalnościach jak mechanik i operator maszyn rolniczych, czy operator maszyn leśnych. Absolwenci szkół podstawowych są szczególnie mile widziani, gdyż przy większej ilości podać powstanie więcej oddziałów.

mu 

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

gośćgość

1 0

Można? Można. W końcu coś się dzieje pozytywnego w mieście. Zakłady potrzebują ludzi do pracy. 17:38, 10.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz