Zamknij

Policjanci z Jastrowia zatrzymali kierowcę pod wpływem narkotyków.

14:56, 23.11.2019 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Jastrowiu udaremnili dalszą nieodpowiedzialną jazdę 16-latka. W zatrzymaniu kierowcy prowadzącego pojazd pod wpływem narkotyków pomogła godna naśladowania postawa obywatela, który telefonicznie powiadomił o tym fakcie oficera dyżurnego złotowskiej komendy. Jak się okazało zatrzymany 16-latek prowadził samochód pod wpływem amfetaminy, nie posiadając uprawnień do kierowania oraz łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w jego ubraniu policjanci znaleźli kilka porcji narkotyku. Teraz o dalszym losie młodego mieszkańca powiatu złotowskiego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Złotowie.

W miniony poniedziałek, 18 listopada krótko przed godziną pierwszą w nocy policjanci z komisariatu w Jastrowiu otrzymali informację od zgłaszającego o kierującym, który może być nietrzeźwy lub prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających. Z relacji świadka wynikało, że najprawdopodobniej kierowca, jedzie samochodem marki Ford kierując się w stronę miejscowości Sypniewo. Policjanci natychmiast udali się na trasę pomiędzy miejscowością Nadarzyce a Sypniewo, gdzie zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Jak się okazało za kierownicą osobowej fiesty siedział 16-latek. Kierujący został przebadany na zawartość alkoholu pomiar jednak nie wykazał by w organizmie nastolatka znajdował się alkohol. Policjanci dokonali sprawdzenia mieszkańca powiatu złotowskiego w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że to nie pierwsze przewinienie 16-latka posiadał już bowiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Dalsze czynności prowadzone przez policjantów doprowadziły do ujawnienia w odzieży kierowcy kilku porcji amfetaminy. Nastolatek został zatrzymany i przyznał mundurowym, że kilka godzin wcześniej zażywał narkotyk. Słowa nieodpowiedzialnego 16-latka potwierdziło badanie laboratoryjne próbki moczu dając wynik dodatni. Młody mieszkaniec powiatu złotowskiego poniesie teraz surowe konsekwencje za popełnione czyny karalne. Wobec pasażera pojazdu, który udostępnił 16-latkowi samochód policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sadu. Pojazd, którym poruszali się uczestnicy interwencji trafił na policyjny parking. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Apelujemy !!!  Jeśli zauważysz kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, powiadom o tym nas! Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112.

Razem eliminujmy z ruchu potencjalnych zabójców.

 

inf. KPP Złotów

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz