Zamknij

Gdzie kupić OC?

17:19, 15.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Rynek ubezpieczeniowy oferuje wiele możliwości zaopatrzenia się w potrzebną polisę. W tym tekście zastanowimy się, gdzie najlepiej i najbezpieczniej jest kupić ubezpieczenie OC.

Internet

Internet jest obecnie najlepszym miejscem na zakup ubezpieczenia OC. Bez wątpienia mają na to wpływ narzędzia takie jak porównywarki polis oraz kalkulatory OC/AC. Dzięki nim w szybki sposób będziesz mógł uzyskać dostęp do pełnej oferty wielu ubezpieczycieli. Co więcej, zakup przez Internet jest szybki i bywa o wiele tańszy niż inne rozwiązania. Przeczytaj: https://www.rc.fm/news/kalisz-oc-przez-internet-czy-sie-oplaca.html i sprawdź, dlaczego warto wykupić polisę w Internecie.

Stacjonarne biura

Do niedawna to właśnie ta metoda była podstawowa, ale wraz z rozwojem sprzedaży internetowej cyklicznie traci na swojej popularności. Żeby kupić polisę w stacjonarnym biurze, niezbędne jest bowiem wyjście z domu, spotkanie z agentem ubezpieczeniowym oraz przeprowadzenie rozmowy. Nie wszyscy czują się swobodnie w bezpośrednim kontakcie z osobą, która będzie potrzebować do wyceny pełnego zakresu informacji. O wiele łatwiej przychodzi wypełnienie formularza online.

Biura stacjonarne nie są już tak popularne również ze względu na rozwijającą się epidemię koronawirusa. Obostrzenia sanitarne oraz ryzyko zakażenia skutecznie zniechęciły klientów do dokonywania swoich zakupów w tradycyjny sposób. W końcu nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie stołu, a nie warto ryzykować swoim życiem lub zdrowiem tylko dlatego, żeby kupić ubezpieczenie OC.

Co zrobić, by zapłacić mniej za OC i AC?

Jest to dosyć złożony temat ze względu na ilość zmiennych, które mają wpływ na wysokość Twojej składki. Ubezpieczyciele do kalkulacji polis wykorzystują algorytm, który ma za zadanie oszacować ryzyko, jakie wiąże się z ubezpieczeniem konkretnego kierowcy. Pod uwagę brane są informacje taki jak: stan cywilny, dzietność, wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenie za kierownicą, rok produkcji pojazdu, przebieg, pojemność silnika, marka oraz model. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak płacić mniej za OC i AC, zobacz tu.

Podsumowanie

Jak widzisz, najlepszym miejscem na zakup OC i AC bez wątpienia jest dzisiaj Internet. Wygoda, oszczędności, brak konieczności wychodzenia z domu oraz ochrona przed zakażeniem koronawirusem wygrywają z bezpośrednim kontaktem z agentem ubezpieczeniowym. Jeśli więc jesteś zmuszony do wykupienia polisy, zajrzyj do sieci i znajdź szybko ubezpieczenie, które spełni Twoje oczekiwania i nie zrujnuje budżetu.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%