Zamknij

Sesja Rady Miejskiej, o czym zadecydowano?

08:34, 19.03.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W miniony wtorek, radni spotkali się w sali obrad miejskiego ratusza, aby podjąć kilka uchwał dotyczących gminy Jastrowie. Mimo trzeciej fali pandemii, przewodniczący Rady zdecydował, że nie będzie obrad online, ale tradycyjnie przeprowadzone zostaną w urzędzie na ul. Gdańskiej. 

Podczas obrad XXXIII sesji Rady Miejskiej podjęto następujące uchwały:
Po raz kolejny zmieniono uchwałę Nr 185/2020 Rady Miejskiej w Jastrowiu z dnia 28 maja 2020r. w sprawie utworzenia Żłobka Miejskiego w Jastrowiu i nadania mu statutu. Nastąpiło także podjęcie  uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego
w Brzeźnicy poprzez likwidację Szkoły Filialnej w Samborsku. Przyjęty został nowy „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy i miasta Jastrowie w roku 2021” i nie zmienił się znacząco od tego, co podjęto w zeszłym roku. Spora ilość uchwał dotyczyła zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości, czy odstąpienia od obowiązku przetargowego. Radni także podjęli uchwały dotyczące bonifikat, co do sprzedaży lokali komunalnych, dzięki czemu dotychczasowi lokatorzy mogli zakupić je z upustem aż 70%. Jednogłośnie zagłosowano za przyjęciem sprawozdania z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrowiu za rok 2020.

całość obrad można obejrzeć na kanale miejskim

https://www.youtube.com/watch?v=8Svz1dJWVKo

 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

eeee

0 0

e tam, nudy 13:16, 22.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%