Zamknij

Raport o stanie gminy już jest do wglądu dla mieszkańców

15:24, 01.06.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Jak co roku, organ wykonawczy w gminie, jest zobowiązany do przygotowania raportu o stanie gminy do 31 maja. Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego. Podsumowaniem tego raportu będzie udzielenie burmistrzowi absolutorium. W dyskusji mogą uczestniczyć nie tylko radni, ale także mieszkańcy gminy, jeśli spełnią wcześniej pewne warunki. 

Warto zapoznać się z raportem, aby zdobyć jak najwięcej informacji o stanie finansów gminy, zadłużeniu, wydatkach i kierunkach rozwoju. Poznać można także wiele danych statystycznych, o problemach demograficznych, czy problemach dotyczących gospodarki śmieciowej. 

link do raportu:

http://bip3.wokiss.pl/jastrowie/zasoby/files/raport%20o%20stanie%20gminy/raport-o-stanie-gminy-2020.pdf

Podczas dyskusji o raporcie, radni będą mogli debatować w tym przypadku bez ograniczeń czasowych. Także mieszkańcy mogą brać udział w debacie pod pewnym  warunkiem. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w ust. 6, składa do przewodniczącego rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób. Musi taką deklarację zgłosić najpóźniej dzień przed sesją. Jest to dosyć istotna sesja dla burmistrzów, czy wójtów, gdyż niepodjęcie uchwały o udzieleniu wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania. W przypadku nieudzielenia burmistrzowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

edziuedziu

2 0

A kto się odezwie dostanie w czambo od bambo. 22:57, 07.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%