Zamknij

Kolejne podwyżki opłat za śmieci w Jastrowiu już od października

23.20, 05.09.2022 . Aktualizacja: 23.22, 05.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zgromadzenie Związku PRGOK w Pile uchwaliło nowe stawki opłat za odbiór odpadów komunalnych. Nowe ceny będą obowiązywać  już od 1 października. 

Mieszkańcy Jastrowia oraz Krajenki zapłacą za śmieci po 35 złotych za osobę. Obecnie opłata wynosi 33zł. Jednak ta październikowa podwyżka nie jest prawdopodobnie ostatnią , bo będzie kolejna w okolicach grudnia. Mieszkańcy gminy Jastrowia pamiętają, że to już druga podwyżka w tym roku. Pierwsza miała miejsce 1 marca br,  Czy to możliwe, że przedstawiciele gminy w PRGOK zgadzają się na to, aby 3 razy w roku sięgać coraz głębiej  do kieszeni mieszkańców?

Co ciekawe, u największego producenta odpadów w związku PRGOK stawka się nie zmieniła. Miasto Piła płacić będzie wciąż 33zł/osobę, mimo że z terenów wielorodzinnych (blokowisk) , te odpady są gorzej posortowane, a to z surowców udaje się związkowi zmniejszać koszty funkcjonowania.

Więcej niż Jastrowie, zapłacą mieszkańcy gmin Drawsko, Krzyż Wielkopolski i Wieleń. Tu stawka wyniesie aż 41 zł. Mieszkańcy  Czarnkowa i Ujścia, także niewiele mniej bo aż 39 zł. A osoby zamieszkujące tereny  Białośliwia, Miasteczka Krajeńskiego, Wysokiej i Kaczor muszą przygotować się na stawkę 37złotych. 

PRGOK usprawiedliwia podwyżki zwiększonymi kosztami paliwa oraz energii, czy pracy. Podkreślając, że śmieciarka spala około aż 45litrów na 100km.

Pytanie, czy gdyby gmina zajęła się sama gospodarką odpadami, to ceny zostałyby obniżone, lub poprawiłaby się jakość obsługi? Gminy , które wystąpiły z PRGOK, nie zapłaciły obecnie jakiejkolwiek kary, którymi straszono, a w dodatku chwalą sobie tę decyzję.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

kolkol

2 0

Dziękujemy już za PRGOK. Obecnie idzie nowy sezon grzewczy i stawki powinny być niższe. 08:13, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%