Zamknij
REKLAMA

Sesja Rady Miejskiej dziś o 14:00

11:30, 22.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Każdy, kto jest zainteresowany obradami Rady Miejskiej, może bezpośrednio oglądać obrady podczas transmisji na YouTube, lub odwiedzić urząd bezpośrednio. O czym będą obradować wybrani przedstawiciele gminy na dzisiejszym spotkaniu w urzędzie?

Jednym z głównych punktów jest podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków oraz przekazania go do zaopiniowania organowi regulacyjnemu. Zanim wróci do radnych przed ostatecznym podjęciem decyzji, musi przejść drogę administracyjną po innych urzędach. Radni muszą uporać się z nowym regulaminem do września, a zmiany podyktowane są między innymi nowelizacją ustawy Prawo Budowlane.
Nastąpi także podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci oraz określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę i Miasto Jastrowie. Podobny dokument będzie dotyczył podjęcia uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę i Miasto Jastrowie.

Jest również zmiana w przepisach, które dotyczą nauczycieli. Dotyczy to uchwały w sprawie ustalenia kryteriów i trybu przyznawania nagród dla nauczycieli ze specjalnego funduszu na nagrody dla nauczycieli.

Oprócz tego będzie decyzja radnych o kolejnej sprzedaży mieszkań komunalnych z maksymalną bonifikatą, które zaproponował organ wykonawczy (burmistrz).  Radni zadecydują także o sprzedaży kilku nieruchomości oraz o dzierżawie.

Po zapoznaniu się z dokumentem przygotowanym przez jastrowską policję, będzie przyjęcie informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku na terenie działania Komisariatu Policji w Jastrowiu w 2020 roku
Podobna decyzja będzie dotyczyć przyjęcia informacji o stanie ochrony przeciwpożarowej Gminy i Miasta Jastrowie za rok 2020. Nie zabraknie także  przyjęcie sprawozdania z działań Straży Miejskiej w Jastrowiu za 2020 r.

Kolejna sesja absolutoryjna będzie już 29 czerwca.
 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%