Zamknij
REKLAMA
4
18:19, 13.01.2022
Goszcząc na Ziemi Złotowskiej, u Starosty Ryszarda Goławskiego i Członka Zarządu Powiatu Henryka Trawińskiego miałem okazję przekazać dobre wiadomości.
08:44, 25.11.2021
Brexit, kryzys migracyjny, redystrybucja środków w ramach Funduszu Odbudowy, a do tego szereg zadań o charakterze lokalnym oraz krajowym. Z całą pewnością można powiedzieć, że zbliżająca się do półmetka kadencja Parlamentu Europejskiego to czas pracowity i pełen wyzwań. Jak mówi prof. Bogusław Liberadzki, eurodeputowany Nowej Lewicy, priorytetem jest wspieranie polskich inwestycji i dążenie do tego, by do Polski jak najszybciej trafiły środki z Funduszu Odbudowy.
17:31, 21.10.2021
Prawie pięciogodzinna dyskusja w Parlamencie Europejskim, w której wziął udział premier polskiego rządu, jeszcze długo będzie żyła w publikacjach i komentarzach, mimo, że nie była to przecież pierwsza rozmowa o stanie praworządności w naszym kraju. Strony, tzn. Parlament Europejski i polskie władze reprezentowane przez premiera rządu ostro zarysowały swoje stanowiska. Zabrałem głos w tej debacie. Powiedziałem:
06:34, 07.02.2021
Matematyka, to wspaniała nauka. Dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania.
23:00, 12.12.2020
Po kilku wakacyjnych tygodniach względnego spokoju, kiedy czasami można było zapomnieć o pandemii cholernego koronawirusa, uspokajani przez premiera Morawieckiego („Nie ma się czego bać, bo na szczęście cała ta choroba została zwalczona…”) wracamy do rzeczywistości. Nowej-starej rzeczywistości, w której ten pieroński drobnoustrój znowu wywraca nasze życie do góry nogami, rujnuje zdrowie, gospodarkę, zajmuje prawie całą uwagę mediów. I nam nie udaje się przed tym uciec. Życie kulturalne znowu przestało istnieć. Muzea, centra kultury i biblioteki zostały pozamykane na cztery spusty. Szukanie tematów innych niż związane z koronawirusem zaczyna być znowu coraz trudniejsze.
2
00:30, 22.07.2020
Od 1 kwietnia 2020 roku, mieszkańcy gmin obsługiwani przez PRGOK mogą liczyć na zmniejszenie opłat za śmieci. Wystarczy założyć kompostownik.