Zamknij
REKLAMA
09:46, 22.09.2022
Odpowiedzialne za ochronę środowiska instytucje powinny w końcu pracować tak, by łatwo było znaleźć truciciela rzeki - mówią Małgorzata Prokop-Paczkowska i europoseł Bogusław Liberadzki z Lewicy. Zachodniopomorscy parlamentarzyści Lewicy przedstawili we wtorek swoje uwagi dotyczące katastrofy ekologicznej na Odrze. Europoseł Liberadzki podzielił się doświadczeniami z Parlamentu Europejskiego, Małgorzata Prokop-Paczkowska z Sejmu polskiego.
21:39, 24.02.2022
Mam tę przyjemność, że obracam się często wśród osób, które prowadzą swoje biznesy. Jeszcze prowadzą ...  bo nie wiem, co będzie w niedługim czasie, Patrzę na to z przerażeniem i mocno współczuję tym, co są pod ścianą. jeśli za gaz muszą płacić 400% więcej, a dopiero co zainwestowali w urządzenia, które wykorzystują to źródło. skoro za prąd będą wkrótce płacić 100% więcej, a ich produkcja jest energochłonna. 
20:00, 22.02.2022
Skargę Polski i Węgier na mechanizm znany jako „pieniądze za praworządność” Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpatrywał w pełnym składzie. Świadczy to o wadze i znaczeniu tego rozstrzygnięcia. Zaskarżając mechanizm warunkowości oba kraje podnosiły, że jego przyjęcie jest złamaniem traktatów unijnych. Trybunał uznał jednak, że zasada „pieniądze za praworządność” jest nie tylko zgodna z traktatami, ale, że ma znaczenie o wiele większe niż tylko buchalteryjne. Istotą orzeczenia TSUE jest stwierdzenie: „zasady państwa prawa stanowią element tożsamości Unii Europejskiej”. To jest fundament Unii.
11:07, 31.01.2022
Im więcej Unii tym więcej Polski To był wymowny początek, choć niektórzy uznali, że prowokacyjny. Nowy rząd niemiecki, ustami nowego socjaldemokratycznego kanclerza Olafa Scholza ogłosił, że jego celem jest m.in. stwarzanie warunków dla pogłębiania procesów federalizacji państw Unii Europejskiej.
4
18:19, 13.01.2022
Goszcząc na Ziemi Złotowskiej, u Starosty Ryszarda Goławskiego i Członka Zarządu Powiatu Henryka Trawińskiego miałem okazję przekazać dobre wiadomości.
08:44, 25.11.2021
Brexit, kryzys migracyjny, redystrybucja środków w ramach Funduszu Odbudowy, a do tego szereg zadań o charakterze lokalnym oraz krajowym. Z całą pewnością można powiedzieć, że zbliżająca się do półmetka kadencja Parlamentu Europejskiego to czas pracowity i pełen wyzwań. Jak mówi prof. Bogusław Liberadzki, eurodeputowany Nowej Lewicy, priorytetem jest wspieranie polskich inwestycji i dążenie do tego, by do Polski jak najszybciej trafiły środki z Funduszu Odbudowy.
17:31, 21.10.2021
Prawie pięciogodzinna dyskusja w Parlamencie Europejskim, w której wziął udział premier polskiego rządu, jeszcze długo będzie żyła w publikacjach i komentarzach, mimo, że nie była to przecież pierwsza rozmowa o stanie praworządności w naszym kraju. Strony, tzn. Parlament Europejski i polskie władze reprezentowane przez premiera rządu ostro zarysowały swoje stanowiska. Zabrałem głos w tej debacie. Powiedziałem:
06:34, 07.02.2021
Matematyka, to wspaniała nauka. Dostarcza narzędzi do otrzymywania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, zatem dotycząca prawidłowości rozumowania.
23:00, 12.12.2020
Po kilku wakacyjnych tygodniach względnego spokoju, kiedy czasami można było zapomnieć o pandemii cholernego koronawirusa, uspokajani przez premiera Morawieckiego („Nie ma się czego bać, bo na szczęście cała ta choroba została zwalczona…”) wracamy do rzeczywistości. Nowej-starej rzeczywistości, w której ten pieroński drobnoustrój znowu wywraca nasze życie do góry nogami, rujnuje zdrowie, gospodarkę, zajmuje prawie całą uwagę mediów. I nam nie udaje się przed tym uciec. Życie kulturalne znowu przestało istnieć. Muzea, centra kultury i biblioteki zostały pozamykane na cztery spusty. Szukanie tematów innych niż związane z koronawirusem zaczyna być znowu coraz trudniejsze.
2
00:30, 22.07.2020
Od 1 kwietnia 2020 roku, mieszkańcy gmin obsługiwani przez PRGOK mogą liczyć na zmniejszenie opłat za śmieci. Wystarczy założyć kompostownik.